Kodowanie dla każdego!

Zespół Szkół w Miedźnej po raz pierwszy włączył się w obchody  Europejskiego Tygodnia  Kodowania (Codeweek), który rozpoczął się  11.10.2015. Obchodom towarzyszyło motto: „Każdy powinien uczyć się programowania… ponieważ to uczy w jaki sposób myśleć” /Steve Jobs/.

Rozpoczęcie obyło się przed całą społeczność szkolną. Uczniowie z klasy III a gimnazjum Tymoteusz  Mika i Krzysztof Boryczka przedstawili w kilku słowach jak ważna w dzisiejszym świecie jest umiejętność programowania, przybliżyli także kilka pojęć związanych z tym działem informatyki. Pani dyrektor Karina Bryja podkreśliła, że zawód informatyka i programisty jest w dzisiejszych czasach bardzo poszukiwany i ceniony oraz wygłosiła słynną formułę: "Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole uważam za otwarty". 

Pierwsze zajęcia  z programowania zostały przeprowadzone  już 12. 10.2015. Gimnazjaliści z I i II klasy próbowali,  by ich robot zbudowany z klocków Lego Mindstorms ożył z pomocą napisanego programu. Uczniowie klas V i VI oraz klasy II a i I a gimnazjum również rozpoczęli przygodę z programowaniem. Uczyli się podstaw programowania w języku Scratch. Wspólnie zrobiliśmy pierwszy scretchowy projekt,  w którym „Kotek gonił myszkę”. Uczestnikom bardzo podobał się ten projekt.

Prowadzące mają nadzieję, że te zajęcia zrodzą w nich pasję. Nowym adeptom sztuki kodowania zajęcia tak przypadły do gustu, że dołączą do regularnych zajęć realizowanych  na zajęciach dodatkowych.

ZS Miedźna

Foto: ZS Miedźna
Foto: ZS Miedźna
Foto: ZS Miedźna
Foto: ZS Miedźna
Foto: ZS Miedźna
Projekt i wykonanie: Kompromis.NET