Relacja z II. Jesiennego Pikniku Rodzinnego w Woli

W Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli w sobotę 10 października 2015 r. odbył się II. Jesienny Piknik Rodzinny. Pogoda jak na tę porę roku sprzyjała zabawie na powietrzu, w każdym razie piknik odbył się, zanim spadł pierwszy śnieg. Uczestnicy dopisali. Na pikniku pojawiły się całe rodziny.

Przygotowane atrakcje przerosły oczekiwania uczestników. Świetnie zaprezentował się Teatr Kubika ze Szczecina, który został zaproszony dzięki wsparciu GKRPA w Miedźnej. Artyści w czasie interaktywnego spektaklu potrafili rozbawić publiczność do łez i zachęcić do wspólnej zabawy. Umiejętności cyrkowe: chodzenie na szczudłach, skakanie na gigantycznej skakance czy też puszczanie nieprzeciętnych rozmiarów baniek mydlanych wychodziły całkiem dobrze młodszym i starszym.

Do innych atrakcji należał występ Koła Wokalno –Tanecznego z Goczałkowic działającego w ramach POPP w Pszczynie oraz demonstracja możliwości sprzętu wykorzystywanego w ramach Koła Mechatroniki w POPP, recital Sylwii Sojki – wokalistki z Tychów, pokaz jazdy konnej w wykonaniu p. Moniki Wolny z Woli, absolwentki gimnazjum, wystawa fotograficzna pani Anny Wiewióry, która również jest absolwentką „dwójki”, pokaz gimnastyczny niezwykle spawanej grupy Core – Workout z Suszca, mini testy psychotechniczne umożliwione przez właściciela Szkoły Jazdy z Woli pana Jerzego Krzysztofiaka, gry i zabawy sportowe dla najmłodszych, przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomoc w wykonaniu pana Roberta Mroczki, zabawy taneczne zainicjowane przez gimnazjalistów.

Ciekawym doświadczeniem dla chętnych była dziwna lekcja DENGLISCH, w czasie której – dzięki zastosowanym mnemotechnikom - uczestnicy mogli błyskawicznie nauczyć się słówek wspólnych dla języka angielskiego i niemieckiego.  Lekcje prowadziły nauczycielki z „dwójki”: germanistka pani  Aleksandra Hałat oraz anglistka pani Joanna Żydowicz.

Sympatycznym akcentem była pomoc organizacyjna ze strony kadry I. Szczepu ZHP im. Bohaterów Wieży Spadochronowej w Tychach.

Imprezę wsparły służby mundurowe: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Woli, udostępniając do oglądania samochody policyjny i strażacki. Pani Karolina Błaszczyk reprezentująca KPP w Pszczynie przygotowała prezentację na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa przy poruszaniu się po drogach.

Porządku pilnowała też znana wszystkim maskotka policyjna – przesympatyczny Sznupek.

Podczas pikniku gimnazjaliści - „Smartreporterzy”, wykorzystując mobilne urządzenia (tablety, smartfony) zarejestrowali ciekawe fragmenty imprezy. Efekty ich racy można zobaczyć na stronie www.gimnazjum2wola.edu.pl

Organizatorzy bardzo dziękują uczestnikom za udział w dobrej, rodzinnej zabawie oraz wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. Warto dodać, że na apel Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 2 w Woli – głównego organizatora pikniku, odpowiedziało aż dwadzieścia pięć firm i instytucji. To dobrze świadczy o naszej lokalnej społeczności. Możemy pogratulować sobie nawzajem udanego przedsięwzięcia.

Do zobaczenia za rok!

Barbara Bandoła

Foto. Gimnazjum nr 2 w Woli
Foto. Gimnazjum nr 2 w Woli
Foto. Gimnazjum nr 2 w Woli
Foto. Gimnazjum nr 2 w Woli
Foto. Gimnazjum nr 2 w Woli
Foto. Gimnazjum nr 2 w Woli
Foto. Gimnazjum nr 2 w Woli
Projekt i wykonanie: Kompromis.NET