Informacja w sprawie remontu mostu w Międzyrzeczu. Zmiana trasy autobusu linii 251

Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu informuje, że w związku z rozpoczęciem robót związanych z remontem mostu nad rzeką Pszczynką w ciągu ulicy Gilowickiej w Międzyrzeczu (na granicy Międzyrzecza i Gilowic), w dniu 6 października 2015 roku zostanie on całkowicie zamknięty dla ruchu. Objazd został wytyczony ulicami Żubrów – Gościnną – Jedlińską – Bojszowską – Wolską, a następnie przez Wolę i odwrotnie jadąc z Gilowic. Planowane zakończenie remontu mostu – do 16 listopada br.

PZD w Bieruniu informuje, że powodem całkowitego zamknięcia mostów na ul. Kopalnianej w Bojszowach oraz na ul. Gilowickiej w Miedzyrzeczu,  jest technologia przyjętych robót oparta na remoncie mostu wraz z dojazdami w ciągu drogi powiatowej. Prace obejmują także odtworzenie:

  • żelbetowej płyty wyrównawczej zespolonej z istniejącymi belkami ustroju nośnego
  • izolacji nawierzchni jezdni
  • kap chodnikowych
  • demontaż poręczy
  • zabudowa barieroporęczy.

Zamknięcie drogi w związku z prowadzonymi robotami potrwa dla obu obiektów do 16 listopada 2015r. W związku z powyższym ze względu na przyjętą technologię robót oraz w trosce o bezpieczeństwo ruchu drogowego nie jest możliwe wykonanie przedmiotowych robót pod ruchem. Dopuszcza się tylko ruch pieszych na ul. Kopalnianej tymczasową kładką.

Starosta Bieruńsko-Lędziński, Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu i Wykonawca robót przepraszają za utrudnienia.  

Ponadto Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach uprzejmie informuje, że w związku z prowadzonymi przez Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu remontami mostów - zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji linii 251. Końcowym i początkowym przystankiem dla linii 251 będzie przystanek „Międzyrzecze Gospoda”. Autobus linii 251 od przystanku „Bojszowy Nowe Skrzyżowanie” do przystanku „Międzyrzecze Gospoda” pojedzie ulicą Żubrów, Kopalnianą, Międzyrzeczną z obsługą przystanków „Międzyrzecze Kopalniana”, „Międzyrzecze Cukiernia”. Następnie na przystanku „Międzyrzecze Gospoda” autobus odczeka na swój planowy odjazd w kierunku Bierunia. Wyłączone zostaną z obsługi pasażerskiej przystanki: „Wola Osiedle”, „Wola Szkoła”, „Wola Dom Kultury”, „Wola Skrzyżowanie”.

PZD Bieruń, MZK Tychy

 

ZałącznikWielkość
PISMO PZD BIERUŃ.pdf567.17 KB
Projekt i wykonanie: Kompromis.NET