W sobotę zostanie otwarta droga do Woli. Od wtorku remont kolejnego etapu

W sobotę, 18 lipca zostanie oddany do ruchu wyremontowany 1,5-km odcinek drogi od ul. Korfantego w Gilowicach do ul. Międzyrzeckiej w Woli. Teraz pora na remont kolejnego odcinka drogi.

Prace przy przebudowie ciągu komunikacyjnego drogi powiatowej - ulic Górnośląskiej w Gilowicach i Pszczyńskiej w Woli idą pełna parą.

O niemal dwa tygodnie szybciej niż zapowiadano oddany do ruchu zostanie pierwszy odcinek wyremontowanej drogi - od ul. Korfantego w Gilowicach do ul. Międzyrzeckiej w Woli. Kierowcy będą mogli jeździć tym odcinkiem od soboty, 18 lipca. Na początku ruch będzie się jednak odbywał wahadłowo, bo wykonawca przystąpi do prac wykończeniowych.

Kolejny etap prac ruszy we wtorek, 21 lipca. - Odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Międzyrzecką w Woli do ul. Kopalnianej w Woli zostanie wyłączony z ruchu na okres do sześciu tygodni. Proszę kierowców o ostrożność i zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Objazd został wytyczony ulicami: Bojszowską, Jedlińską, DW 931, Kopalnianą i Międzyrzecką (mapa objazdu poniżej). Ale jest też prośba do pieszych - by korzystali z istniejących ciągów komunikacyjnych oraz wyznaczonych dojść tymczasowych - przez osiedle „Pod Sosnami” (szczególnie w rejon kościoła, szkoły, basenu).

Przebudowa ul. Górnośląskiej w Gilowicach i ul. Pszczyńskiej w Woli to największa inwestycja powiatu pszczyńskiego w tym roku. Jej koszt to ponad 4 mln zł. Realizowana jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówki) - kwota dofinansowania wynosi ponad 2 mln zł. Pozostałą część finansują wspólnie powiat pszczyński oraz gmina Miedźna.

Wykonawcą robót jest firma Drogród z Ćwiklic.

Wszystkie prace powinny się zakończyć do 30 października.

 

Powiat Pszczyna

 

 

ZałącznikWielkość
objazd-II-etap.jpg987.89 KB
objazd-II-etap.pdf2.85 MB
Foto. Powiat Pszczyna
Foto. Powiat Pszczyna
Foto. Powiat Pszczyna
Foto. Powiat Pszczyna
Projekt i wykonanie: Kompromis.NET