Rządowy program dla rodzin wielodzietnych - Karta Dużej Rodziny

Rządowy program dla rodzin wielodzietnych - Karta Dużej Rodziny

Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał 22 grudnia 2014r. ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2015r.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny (w razie zniszczenia, zgubienia lub kradzieży można złożyć wniosek o wydanie duplikatu Karty w cenie 9,21 zł za sztukę). Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 roku życia. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Dotyczy to także rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka.

Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek i ulg, które oferowane będą zarówno przez instytucje państwowe, jednostki samorządowe jak i firmy prywatne. Lista instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom prowadzi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej i publikuje na stronie internetowej. Lista ta będzie aktualizowana na bieżąco. Ogólnopolska Karty Dużej Rodziny upoważnia do korzystania ze zniżek na terenie całego kraju, a nie tylko w obrębie gminy. Wszystkie miejsca oferujące zniżki oznaczone będą specjalnym znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Aby skorzystać ze zniżki należy w punkcie zakupu biletu wstępu okazać w/w Kartę.

Więcej informacji na temat Karty znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.rodzina.gov.pl

Wnioski o przyznanie Kart Dużej Rodziny można składać w Urzędzie Gminy Miedźna /Referat Spraw Obywatelskich pok. nr 11/

 
ZałącznikWielkość
wniosek o wydanie karty dużej rodziny.pdf107.26 KB
oświadczenie rodzica-1.pdf200.45 KB
wykaz_dokumentow.pdf51.89 KB
oświadczenie dziecka.doc12.5 KB
logo.pdf970.68 KB
wzór znaku.pdf968.65 KB
logo dla przedsiebiorcy.pdf418.95 KB
sląskie dla rodziny.pdf81.5 KB
zostań-partnerem.pdf57.77 KB
Projekt i wykonanie: Kompromis.NET